Best Wireless Hdmi Transmitters 2017

Kina domowe stały się niezwykle popularne dzięki postępowi w technologii domowej rozrywki. Usługi Myriad oferują teraz streaming w wysokiej rozdzielczości filmów, programów telewizyjnych, wiadomości i wydarzeń sportowych. Główne sieci nawet dołączyły do ​​gry, zasadniczo czyniąc transmisję w standardowej rozdzielczości czymś w rodzaju przeszłości. Dzięki ciągłym innowacjom ekrany stają się coraz bardziej wyraźne, a wrażenia stają się coraz bardziej wciągające, a sprzęt staje się bardziej usprawniony.

W miarę jak funkcja i forma poruszają się do przodu z niewiarygodną prędkością, łatwiej i bardziej przejmująco niż kiedykolwiek eliminować natarczywy kabel (lub wiązkę kabli). Znasz to. Wyjście z komputera lub skrzynki kablowej, wkładanie pod dywanik lub drzwi i zwijanie za rogiem lub do ściany z tyłu telewizora.

Co więcej, stale zmieniający się krajobraz nowoczesnych projektorów i telewizorów pozwala na wyposażenie każdego pomieszczenia w telewizor HDTV. Oczywiście, będziesz chciał, aby wszystkie funkcje odtwarzania multimediów były połączone z każdym z tych urządzeń. Jeśli więc 70 stóp kabla przytwierdzonego do listew przypodłogowych i wijącego się przez korytarze nie brzmi dla ciebie wcale prosto lub estetycznie, świat bezprzewodowych nadajników HDMI należy zbadać.

Złożone Królestwo Bezprzewodowego HDMI
Brzmi wspaniale! Powinniśmy pobiec do sklepu elektronicznego i chwycić jeden z tych uniwersalnych nadajników i włożyć go do piwnicy! Będziemy oglądać Shrek w każdym pokoju! Zaczekaj – nie tak szybko. Tak, wszyscy potrzebujemy wysokiej jakości Spongebob SquarePants za naciśnięciem jednego przycisku. Wystarczy wiedzieć, że zatwierdzając sieć bezprzewodową HD, wprowadzasz coś w sieci o różnych protokołach, funkcjach i ograniczeniach. Ciągła ewolucja technologii jest błogosławieństwem, aw niektórych przypadkach przekleństwem. W tym przypadku znajdziesz konkurencję wśród wielu standardów . Inżynierowie, którzy opracowali te różne środki komunikacji, dążą do umocnienia ogólnobranżowego zbioru zasad bezprzewodowej transmisji obrazu. To dobrze uczęszczane boisko dało wiele przeciwnych technologii.

Jedna klasa bezprzewodowego urządzenia HDMI, bezprzewodowy domowy interfejs cyfrowy (lub WHDI), przesyła sygnały o długości 5 GHz. Umożliwia to przesyłanie wideo HD przez ściany lub sufity do innego pomieszczenia, ale odbywa się to na tej samej częstotliwości, co niektóre routery i telefony komórkowe. Te urządzenia są zdolne do dużych prędkości, ale czasami cierpią z powodu dużego opóźnienia i niskiej jakości z powodu zakłóceń w falach radiowych. Wysokiej jakości nadajniki WHDI wykorzystują technologię o nazwie Dynamic Frequency Selection do automatycznego wykrywania idealnego kanału, utrzymując zniekształcenia i statyczne do minimum.

Wireless HD i WiGig to dwa popularne protokoły działające w paśmie 60 GHz. Z tego powodu działają one inaczej niż 5 GHz. Konieczna jest linia wzroku bezpośrednio z nadajnika do odbiornika, aby wykorzystać jego szybkie prędkości i czasy opóźnienia wynoszące prawie 1 milisekundę. Nawet drzwi, lub jeśli o to chodzi, mogą zmniejszyć skuteczność niektórych urządzeń w tym spektrum. Dopóki jednak oczyścisz ścieżkę dla sygnału o wysokiej prędkości, systemy 60 GHz są idealne do przesyłania strumieni wideo o najwyższej rozdzielczości z płynnością obrazu. Warto również zauważyć, że tylko chipsety Wireless HD umożliwiają transmisję dźwięku 7.1-kanałowego.

Bezprzewodowe urządzenia HDMI o wysokiej częstotliwości są również doskonałe dla graczy, którzy potrzebują szybkich czasów pingowania lub firm, których biura przetwarzają duże ilości danych. Jeden z tych protokołów, zwany WiGig , jest faktycznie promowany przez Wi-Fi Alliance , firmę odpowiedzialną za testowanie i certyfikowanie większości produktów sieci bezprzewodowych dostępnych na rynku. W rzeczywistości można oczekiwać, że wiele telewizorów z obsługą WiGig pojawi się na rynku w przyszłości. Technologia ta twierdzi, że przesyła informacje z szybkością 7 GB na sekundę, a to może wzrosnąć nawet do 25, gdy system zostanie dopracowany. To duży krok, na przykład od pułapu 802.11ac wynoszącego zaledwie 1 GB na sekundę. Tak wysokie prędkości są idealne dla wideo 4k. WiGig może również automatycznie przełączać się z pasma 60 GHz na wspólne niższe częstotliwości, choć z mniejszą częstotliwością. Pozwala to na przejście z pokoju do pokoju w całym domu lub biurze bez całkowitego przerywania przesyłania wideo lub danych.

Ważne jest, aby pamiętać, że technologia rozwija się każdego dnia , a dodatkowe metody są stale rozwijane, aby transmitować wideo w jakości HD. Podczas wybierania systemu bezprzewodowego obszary takie jak kompatybilność, szybkość, zasięg i siła sygnału różnią się w zależności od urządzenia i ważne jest, aby znaleźć urządzenie najlepiej odpowiadające Twoim potrzebom.

Czy naprawdę tego potrzebuję?
Oczywiście, kable nie znikają na zawsze. Ale media cyfrowe przenikają każdą część życia w domu iw pracy, a bezprzewodowa konfiguracja HDMI może być świetnym sposobem na usprawnienie tego, jak konsumujesz multimedialny stół szwedzki przed nami wszystkimi.

Teraz możesz przesyłać Wywiad z wampirem bezpośrednio do zamontowanego na ścianie telewizora w łazience i przygotować bańki. Nigdy więcej nie musisz przegapić drugiej części gry, gdy idziesz na grill, aby odwrócić hamburgery. Możesz nawet przenieść swoją porcję Netflix do swojej sypialni, gdy współlokator / rodzeństwo / małżonek chce używać dużego ekranu do grania w gry wideo.

W biznesie najbardziej profesjonalne sale konferencyjne z pewnością nie są zagracone drutami. Co więcej, wielu najlepszych inżynierów, artystów i menedżerów musi mieć możliwość połączenia się z projektorami i odtwarzania prezentacji o wysokiej rozdzielczości za naciśnięciem jednego przycisku. W niektórych biurach duże zespoły animatorów, edytorów wideo i projektantów CAD wymagają takiej przepustowości, jakiej nie oferuje standardowa sieć Wi-Fi. Dla wszystkich tych sytuacji i nie tylko, bezprzewodowe HDMI może być idealnym rozwiązaniem.