Best Water Slides 2017

Teraz to pamiętam. Dziecko lat 90., udając się do kraju z moimi bliskimi, aby odwiedzić dalszą rodzinę. Ich duże, zielone podwórko z ikonicznym żółtym Slip’N Slide wszystko gotowe i gotowe do akcji. Pogoda była gorąca, ale jako dziecko nie dbasz o takie rzeczy. Po prostu chcesz się dobrze bawić podczas letnich wakacji. Jako dodatek do pływania w basenie, zjeżdżalnia wodna jest doskonałym komplementem. Czy to musi być super-zabawna zabawka? Na pewno nie. Dopóki masz dostęp do węża z wodą i względnie bezpiecznego miejsca, aby go ustawić, jesteś w dobrej formie.

Sztuka polega dziś na tym, aby znaleźć sposób, aby przekonać dzieci, aby zrobiły sobie przerwę od tych wszystkich komputerów, smartfonów i gier wideo i po prostu ciesz się wodą. Można to osiągnąć w parku wodnym, ale dlaczego nie dać im radości z własnej zjeżdżalni w domu?

Tradycyjnie zjeżdżalnia wodna to rekreacyjna zjeżdżalnia zaprojektowana do użytkowania w ciepłych warunkach pogodowych w różnych stylach jazdy. Niektóre zjeżdżalnie z parków wodnych wymagają jazdy rowerzystów bezpośrednio na zjeżdżalni lub na jakiejś tratwie lub rurce. Ślizgacze na dużą skalę, które zwykle spotyka się w parkach wodnych, wyposażone są w system pompowania, który zmusza wodę do górnej części suwaka, gdzie następnie może swobodnie przepływać z powrotem po powierzchni jezdnej zjeżdżalni. To symuluje prędkość i ekscytację związaną z ciężkością zstępującej kolejki górskiej, ale w formie wodnej. Wiele zjeżdżalni w parku wodnym kończy się z dunem w duży basen lub mały basen, który bezpiecznie absorbuje uderzenie po uderzeniu w wodę. W przypadku tego typu slajdów zwykle obecny jest ratownik.

W porównaniu ze zjeżdżalniami na dużą skalę, nadmuchiwane zjeżdżalnie są ukierunkowane na rynek konsumencki. Te slajdy znajdują się na podwórkach i na letnich imprezach przy basenie. Często są płaskie lub nadmuchiwane. Dmuchane zjeżdżalnie są dostępne w wyszukanych, jaskrawych kolorach. Są one wykonane z trwałego PVC, winylu lub nylonu i wykorzystują dmuchawę elektryczną lub gazową, aby zachować swój kształt. Ich zapasy wody pochodzą z przywiązania do zwykłego węża. Podobnie jak zjeżdżalnie w parku wodnym, nadmuchiwane zjeżdżalnie mogą być ustawione tak, aby zrzuty w prawo do domowego basenu, jeśli masz pokój.

Zabawa ma kształt
Bezpieczeństwo ma ogromne znaczenie przy wyborze slajdu, niezależnie od tego, czy planujesz je posiadać, czy wynająć. W końcu masz tu do czynienia z wodą, basenami i małymi dziećmi. Weź to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, z którym typem slajdu należy się zapoznać. Wiele z nich zaprojektowano tak, aby były jak najbardziej bezpieczne, ale nigdy nie zostawiaj małych dzieci bez opieki. Rodzic lub odpowiedzialny opiekun powinien być zawsze obecny w razie wypadków, takich jak poślizgnięcia, upadki lub inne niewiadome.

Ponieważ zjeżdżalnie wodne mają wiele różnych kształtów i rozmiarów, decydujące znaczenie ma ustalenie, ile masz miejsca na swojej posiadłości. Dla osób z dużymi podwórkami i łatwym dostępem do linii wodnych, niebo jest granicą. Wiele dmuchanych zjeżdżalni oferuje dużo szerokości i duże brodziki w swoich bazach, aby pomieścić kilka dzieci na raz.

Tematy dla tych mini parków wodnych są bardzo osobistymi wyborami. Niektóre wydzielają tę tropikalną wyspę, podczas gdy inne zapewniają wielokolorowe wzory pasków, które wyróżniają się na przyjęciach urodzinowych. Jeśli Twoje dzieci są konkurencyjne, niektóre zjeżdżalnie są zbudowane na płasko jak na torze wyścigowym i mają wbudowane tryskacze do przesuwania się po nich.

Niezbędny jest również solidny nadmuchiwany silnik dmuchawy, ponieważ ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest posiadanie deflowanego parku wodnego na swoim podwórku.

Ewolucja zjeżdżalni wodnych
Jedna z pierwszych udokumentowanych zjeżdżalni była produktem Nowej Zelandii w ramach Międzynarodowej Wystawy z 1906 r., Nazywanej Wodospadem Krainy Czarów . Obszar wystawy “Kraina Czarów” został uznany za miniaturowy park rozrywki, w którym można spotkać różne jazdy i rozrywkę w jednym miejscu. Zdjęcia z imprezy pokazały jeźdźców siedzących na drewnianej zjeżdżalni, która zbiegała po torze w prawo do Jeziora Wiktorii.

W 1923 r. Stolarz z Minnesoty, projektant i wynalazca Herbert Sellner, znany z wynalezienia Tilt-A-Whirl, opracował zjeżdżalnię Water-Toboggan , która była podobna do konstrukcji zjeżdżalni wodnej Wonderland. Jego jeźdźcy usiedliby w drewnianych saniach, które zjeżdżałyby w dół do jeziora, gdzie strzelałby do wody na głębokość 100 stóp. Ten wynalazek stał się jednym z najszerzej przystosowanych stylów zjeżdżalni, które później powstały w wielu parkach rozrywki w XX wieku. Wynalazek Sellnera umożliwił przyszłym parkom rozrywki włączenie projektu jego slajdów do innych istniejących obiektów wodnych, takich jak baseny, jeziora, a nawet ocean.

George Millay, założyciel Sea World w 1964 roku, dostrzegł ogromny potencjał parku rozrywki opartego na atrakcjach wodnych i otworzył pierwszy park wodny o nazwie Wet n ‘Wild w Orlando na Florydzie w 1977 roku.

Do 1994 roku parki wodne przeniosły się do wewnątrz wraz z otwarciem Polynesian Resort Hotel & Suites w Wisconsin Dells, które ma jedno z największych skupisk parków wodnych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Od tamtej pory szkiełka wodne (w tym dmuchane zjeżdżalnie) stały się bardziej powszechne.