Best Vhs To Dvd Converters 2017

VHS kaseta została opracowana przez JVC, japońskiej technologii i elektroniki firmy, w 1970 roku. VHS jest akronimem Video Home System i rzeczywiście ta opisowa nazwa jest trafna dla tych jednostek. Zrozumienie, dlaczego zasługi wyglądają nieco dalej w historii.

Taśma magnetyczna została po raz pierwszy wykorzystana do nagrywania dźwięku, a jej zastosowanie można było zobaczyć pod koniec lat dwudziestych. Magnetyczna taśma do nagrywania wideo została opracowana po raz pierwszy dwa i pół dekady później. W latach 50. magnetofonowa taśma wideo była powszechnie stosowana w profesjonalnym przemyśle telewizyjnym, nagrywając programy do późniejszego retransmisji. Złożoność i koszty zarówno wczesnej magnetycznej taśmy magnetycznej, jak i maszyn, które ją przetwarzały, ograniczały wykorzystanie tego medium do profesjonalnych produkcji medialnych i nadawców telewizyjnych oraz do niektórych zastosowań medycznych i naukowych, takich jak obrazowanie fluoroskopowe.

Prześledź kolejne dwie dekady do lat siedemdziesiątych i zobaczmy początki pierwszej komercyjnie opłacalnej domowej platformy wideo. I rzeczywiście, początkiem jest właściwe słowo, ponieważ dwa konkurencyjne formaty magnetycznych taśm wideo pojawiły się na pierwszym planie w ciągu tej dekady. Jedna, wyprodukowana przez Sony Corporation, zaczęła być znana jako Betamax, format taśmy wideo, który faktycznie osiągnął ekstremalny sukces w różnych dziedzinach zawodowych i ograniczył sukces jako format do oglądania filmów w domu.

To Video Home System – kultowa kaseta wideo VHS – wkrótce będzie wykładać półki w wypożyczalniach wideo i wrzucać do szafek i szuflad w domach na całym świecie. Pierwszy funkcjonalny prototyp taśmy VHS powstał w 1973 roku, po kilku latach prac rozwojowych. Pierwsze odtwarzacze VHS i taśmy dostępne na rynku konsumenckim pojawiły się w Japonii w 1976 roku, aw Stanach Zjednoczonych w 1977 roku. Pomimo wejścia na rynek ponad dwa lata po wydaniu porównywalnego (i prawdopodobnie lepszego) formatu Betamax, VHS Taśmy szybko stały się platformą wznoszącą się dzięki wściekłemu wysiłkowi marketingowemu i dzięki umowom pomiędzy JVC i różnymi innymi firmami, które zobaczyły format używany przez wiele międzynarodowych firm.

Magnetowidy / odtwarzacze VHS, znane również jako magnetowidy, były podstawą salonów, sal lekcyjnych, biur i nie tylko przez ponad dwadzieścia lat, ale w drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku płyty DVD zaczęły odrywać się od platformy na platformie (w pewien sposób że dyski laserowe i inne opcje wideo na pewno nigdy nie miały). Ulepszona technologia cyfrowa brzmiałaby na pogrzebie tego delikatnego formatu analogowego, choć w rzeczywistości magnetowidy były wciąż produkowane aż do roku 2016 , co świadczy o trwałej jakości formatu i sprzętu, a także sile nostalgii ( i / lub bezwładność) wśród wielu odbiorców mediów.

Dlaczego Konwertowanie taśmy na cyfrową jest niezbędne?
Czczony i celebrujący, chociaż może to być format VHS, jest również podatny na zranienie. Czas jest największym wrogiem kasety wideo systemu Video Home System, z pogorszeniem jakości powoli, ale stale zmniejszając funkcjonalność taśmy, a przy wielokrotnym oglądaniu jedynie przyspiesza proces. Taśmy z kasetami wideo często ulegają pogorszeniu po osiągnięciu żywotności dzięki rozmagnesowaniu , procesowi, który może się zdarzyć z upływem czasu lub który może wystąpić szybko w przypadku, gdy silny magnes lub silne źródło ciepła znajdą się blisko taśmy. Odmagnesowana taśma straciła zdolność przenoszenia obrazów i audio, które kiedyś trzymała na magnetofonie.

Innymi czynnikami, które mogą przyspieszyć pogarszanie jakości taśmy wideo, są wilgotność i / lub bezpośredni kontakt z wilgocią lub cieczą. Gdy taśma VHS jest przechowywana w wilgotnych warunkach, lub gdy płyn zostanie rozlany lub spryskany na kasetę, może spowodować odkształcenie, przyklejenie lub inne uszkodzenie taśmy, pozostawiając bardzo rzeczywisty potencjał naprężenia nałożonego na taśmę przez następne oglądanie spowoduje jego całkowite rozerwanie lub zostanie zniekształcony poza możliwość jego użytkowania.

Według badań przeprowadzonych przez różne grupy, w tym Jet Propulsion Laboratory w południowej Kalifornii oraz korporacje Sony i Fuji w Japonii, nawet taśmy wideo przechowywane w idealnych warunkach ulegną pogorszeniu o średnio 15% jakości co 15 lat, więc ostatecznie wszystkie taśmy zostaną podzielone poza używanie lub naprawę.

A następnie jest jeszcze jeden czynnik do rozważenia: format kasety VHS, używając jej najcieńszej (i najsłabszej) taśmy, może pozwolić na, najdłużej, mniej niż pięć godzin grania. Nowoczesny dysk Blu-ray (a nawet wiele dysków DVD) może pomieścić znacznie więcej materiału, z dyskiem Blu-ray, który może przechowywać dziewięć godzin zawartości wysokiej rozdzielczości i aż 23 godziny standardowej rozdzielczości. Format VHS był prawie skazany na niepowodzenie w erze binge oglądania telewizji i maraton oglądania seriali filmowych, przyrodzonej degradacji niezależnie.

Wybór odpowiedniego konwertera VHS na DVD
Istnieją dwa podstawowe podejścia do konwersji treści VHS na zawartość DVD . Pierwsza i najłatwiejsza, to korzystanie z talii, która ma zarówno gniazdo VHS, jak i napęd DVD z możliwościami palnika. Korzystanie z tych urządzeń jest proste i łatwe w obsłudze, i idealne dla tych, którzy chcą zachować swoje media, zanim się pogarszają, ale brakuje im umiejętności technologicznych.

Po drugie, istnieje możliwość użycia urządzenia ze starszymi wejściami RCA w połączeniu z zaawansowanym wyjściem USB lub HDMI. Aby korzystać z tego podejścia, musisz posiadać magnetowid, aby odtwarzać stare taśmy, a będziesz potrzebować wiedzy o oprogramowaniu i sprzęcie, aby wybrać odpowiedni program do nagrywania odtwarzanych multimediów za pośrednictwem tej uroczej, ale przestarzałej taśmy VHS.

Zaletą tego drugiego podejścia jest ich potencjał do wykorzystania z innymi mediami, na przykład do nagrywania gry, którą chcesz przesłać do mediów społecznościowych lub udostępnić znajomym później.