Best Rifle Bipods 2017

A rifle bipod jest jednym z najprostszych sposobów, aby strzelec stworzył stabilną, niezawodną platformę strzelecką w dowolnym miejscu i czasie. W przypadku braku dedykowanego stołu do strzelania, dwójnóg jest kolejnym najlepszym sposobem zapewnienia dokładnych i spójnych ujęć. Dwójnki dwójłomne zapewniają stabilność strzelca, który musi uzyskać prawidłowy obraz i zminimalizować niewielkie ruchy, które nawet stabilne ramię może generować, gdy trzyma broń swobodnie. W końcu nawet milimetr zmiany pozycji beczki może spowodować, że strzał będzie niecelny, jeśli zasięg będzie wystarczająco duży.

Wybór odpowiedniego dwójnogie karabinu do swoich potrzeb oznacza, że ​​należy wziąć pod uwagę standardową pozycję strzelania. Jeśli lubisz robić zdjęcia w pozycji leżącej na brzuchu (lub jeśli twoja praca ma charakter taktyczny i wymaga tej pozycji strzeleckiej) lub z tabeli za pomocą dwójnogu kompaktowego, istnieje wiele dostępnych opcji, które wystarczą dla niezliczonych typów od dawna pistolet .

Jeśli wolisz strzelanie z pozycji siedzącej bez dodatkowego stołu lub platformy, co jest typowe dla wielu łowców gier oraz strzelców sportowych i strzelających do celu, istnieje również wiele dwójłomów, które mogą pomieścić tę konfigurację. A jeśli chcesz wziąć dobrze wycelowane strzały z karabinu podczas wstawania, są też dwójnogi dla tego układu.

Dostępnych jest nawet kilka dwójnogowych karabinów, które pozwalają na zarówno stojące, jak i stojące strzały, ale nie ma zbyt wielu opcji, które można wykorzystać w pozycji leżącej lub siedzącej / stojącej bez dodatkowego sprzętu, takiego jak stół do strzelania. Najlepszym podejściem jest szukanie dwójnogu, który najlepiej zaspokoi twoje podstawowe potrzeby, zamiast szukać jednostki, która może służyć w wielu zdolnościach.

Jeśli będziesz ustawiać dwójnóg w lasach lub na stale nierównych powierzchniach, takich jak w zaniedbanych obszarach miejskich, wybierz jednostkę, która pozwoli na łatwe, niezależne dostosowanie każdej nogi. Niektóre dwójnogi pozwalają na szeroki zakres regulacji, podczas gdy inne oferują tylko kilka centymetrów przedłużenia. Im więcej rozszerzenia jest dozwolone, tym łatwiej możesz ustawić platformę do strzelania , ale pamiętaj, że im więcej beczek jest rozszerzanych, tym mniej stabilna może być platforma.

Po zrobieniu idealnego strzału
Pierwszą rzeczą, której musisz się nauczyć, jest prawidłowe trzymanie karabinu. Oznacza to stabilne, mocne trzymanie zarówno przedniego pasa, jak i uchwytu lub zgięcia, w zależności od modelu karabinu, z spustem spoczywającym między czubkiem a pierwszym kłykciem palca wskazującego. Zapas broni powinien być zabezpieczony przed mięśniami tuż poniżej ramienia w górnym, zewnętrznym rejonie klatki piersiowej. Twój policzek powinien mocno spoczywać na kolbie karabinu. Gdy trzymasz go właściwie, nawet potężny odrzut karabinu zostanie wchłonięty przez twoje ciało i nie będzie “uderzał” ani skakał niewygodnie.

Stały, spójny oddech jest jedną z najważniejszych umiejętności, które strzelec musi opanować. Powinieneś ustawić swój strzał i pociągnąć spust do domu podczas przerwy w oddychaniu lub podczas bardzo powolnego, bardzo stabilnego wydychania. Wdychanie powoduje zbyt duży ruch ciała, a wstrzymanie oddechu zbyt długo może być niewygodne.

Prawdziwym aktem ciągnięcia za spust jest sytuacja, w której większość strzelców traci wzrok i wykonuje niedokładny strzał. Tendencją niedoświadczonego strzelca jest szybkie pociągnięcie spustu do domu, zamiast ciągłego wywierania nacisku, aż do momentu, w którym nastąpi strzał.

Dobrym sposobem na zmniejszenie nieregularnych ruchów, które mogą być spowodowane przez przewidywanie głośnego strzału, jest ćwiczenie trzymania spustu z powrotem do czasu po strzale, a nie zawsze uwalnianie go, gdy tylko pocisk zacznie uciekać. Poprzez uwarunkowanie, aby pociągnąć za spust ” przez ” strzał i przytrzymując go po zwolnieniu, zminimalizujesz ruch ręki w ułamku sekundy przed hałaśliwym raportem broni. To jest często określane jako wyzwalacz po drodze .

Jeśli chodzi o poprawę swojego rzeczywistego celu, wymaga to wiedzy o twoich celownikach i zaangażowaniu w praktykę. Zapoznaj się z prawidłowym użyciem żelaznych celowników i ćwicz ich ustawienie, lub poświęć trochę czasu, aby upewnić się, że twój luneta jest prawidłowo zamontowana i wyzerowana. Gdy już wiesz, jak używać celowników, możesz ćwiczyć je właściwie, a następnie możesz zacząć do opanowania takich czynników, jak upadek pocisku , efekt Coriolisa i wiele innych.

Krótka historia dwójnogu
Słowo dwójnóg pochodzi od greckiej i łacińskiej korzeni. Bi , z języka greckiego, oznacza po prostu dwa; strąk pochodzi z łaciny i odnosi się do stóp. To proste urządzenie było używane od pierwszych dni indywidualnej obsługi broni palnej, od czasów chińskiej lancy pożarniczej , opracowanej po raz pierwszy w XIII wieku.

Wiele z pierwszych prawdziwych broni palnych, takich jak wczesne arkebuzery , było zbyt ciężkich i nieporęcznych do wystrzelenia bez pomocy urządzenia stabilizującego. Proste monopody z XV i XVI wieku często składały się z niewiele więcej niż patyków lub klepek z drewna przyciętych na odpowiednią wysokość i zwieńczonych oszustem drewna. Muszkieter ustawiłby swoją broń na monopodzie podczas celowania i strzelania, ale musiałby obniżyć go między każdym strzałem w celu przeładowania.

Dwójnóg może trzymać broń bardziej stabilnie niż monopod, ponieważ tworzą skuteczny statyw wykorzystujący ciało strzelca jako trzeci punkt stabilizacji. Pozwala to na łatwe utrzymanie obrazu wzrokowego i większą dokładność w serii wielu ujęć. Dwójnóg, jaki jest dzisiaj znany, jest w dużej mierze wzorowany na urządzeniu opatentowanym przez kapitana Johna Butlera w 1921 roku.