Best Portable Induction Cooktops 2017

Jeśli kiedykolwiek spaliłaś się na elektrycznej kuchence lub przypadkowo podpaliłaś zawartość swojej patelni na tradycyjnym poziomie, wiesz o niezliczonych zagrożeniach, jakie gotowanie może dać zarówno szefowi kuchni, jak i jego domowi. Zasięg elektryczny jest szczególnie niebezpieczny ze względu na jego tendencję do pozostawania gorącym długo po zakończeniu procesu gotowania, gdzie tradycyjne asortymenty, choć mogą szybko schłodzić po ugotowaniu, stanowią nikczemne i niewidoczne niebezpieczeństwo toksycznych, łatwopalnych gazów.

Gotowanie indukcyjne wydaje się rozwiązywać wszystkie te problemy, eliminując lęk przed prawdziwym ogniem i niekonsekwentne ogrzewanie, które często widzisz w typowych piecach elektrycznych. Ale jak działa jedna Ziemia?

Kiedy myślimy o gotowaniu, zwykle wyobrażamy sobie jakąś formę ogrzewania przewodzącego, w której ciepło ze źródła, takiego jak płomień lub gorąca cewka, przenosi swoją energię do metalu garnka lub patelni, pobudzając strukturę molekularną metalu, aż do momentu, też, niesie ciepło. To ciepło gotuje twoje jedzenie, gotuje wodę, itd.

Zamiast gotowania przez przewodzenie, nagrzewnice indukcyjne wykorzystują elektromagnetyzm do wytwarzania ciepła na patelni. Powierzchnia nagrzewnicy indukcyjnej to w zasadzie tylko duży elektromagnes podłączony do potężnego oscylatora elektronicznego. Możesz pamiętać, że zdolność wentylatora do poruszania się w przód iw tył oraz zasłaniania większej części pomieszczenia nazywa się oscylacją. Tak więc, oscylator elektroniczny w tym przypadku pobiera prąd przemienny o bardzo wysokiej częstotliwości i przepuszcza go przez elektromagnes, tworząc oscylujące pole magnetyczne, którego strumień magnetyczny wielokrotnie magnesuje naczynie lub patelnię.

Ten proces oscylacyjnego namagnesowania wytwarza duże prądy wirowe w odpowiednim rodzaju metalu, jak żeliwo lub stal nierdzewna. Metale te są uważane za ferromagnetyczne ze względu na ich specyficzną odporność na prądy wirowe i ich zdolność do pozyskiwania energii magnetycznej. Ponieważ garnek lub patelnia są namagnesowane w kółko, energia właściwa w procesie pobudza strukturę molekularną metalu w taki sam sposób, jak ciepło z ognia, tworząc patelnię, która jest wystarczająco gorąca, aby gotować, ale jedna siedzi na powierzchni ledwie się nagrzewa.

Zakres opcji
Wybór spośród szeregu przenośnych kuchenek indukcyjnych ma tak wiele wspólnego z tym kucharzem, jak z samymi kuchenkami. Od modelu do modelu, możesz zauważyć garść różnych funkcji zaprojektowanych tak, aby dać kucharzowi zarówno informację zwrotną, jak i kontrolę w stopniu (dosłownie) niedostępnym dla każdego innego rodzaju zasięgu. Jak przydatne jest stwierdzenie, że informacje zwrotne zależą od tego, co gotujesz, oraz od tego, jak surowo traktujesz przepisy kulinarne.

Roux , na przykład, wymaga niezwykle określonej temperatury, które muszą być utrzymywane we równie określonym czasie gotowania. Za gorąco, a zasmażka spali się, zanim się zorientujesz; zbyt zimny i nigdy się nie uformuje. Przepisy o takim poziomie trudności mogą przestraszyć wielu kucharzy przed poddaniem się, ale dzięki ekranowi LCD, który zapewnia temperaturę w czasie rzeczywistym, wraz z możliwością wybierania i utrzymywania określonej temperatury w niektórych modelach indukcyjnych, możesz spróbować zająć się przepisami, które wcześniej wydawało się to niemożliwe.

Możliwe też, że po prostu nie lubisz zasmażki. Lub, że nie podoba ci się coś zbyt skomplikowanego w kuchni, o to chodzi. W rzeczywistości jedną z najbardziej znaczących grup demograficznych właścicieli przenośnych kuchenek indukcyjnych są studenci. W akademikach zazwyczaj nie można pracować z otwartym płomieniem, a elektryczne kuchenki są tak samo niebezpieczne. Jeśli spodziewasz się przetrwać czteroletnią kuchnię stołową w college’u, która jest dostarczana przez okrutnie ocenionych dostawców żywności w więzieniach bez nakładania 10-50 funtów, będziesz potrzebować alternatywy.

Dla studenta, wymyślne odczyty i wielokrotne palniki są prawdopodobnie niepotrzebne, ani więcej niż jeden palnik pasowałby wygodnie do pokoju w akademiku, który jest tak naprawdę tylko dużą szafą z oknem. Znajomość parametrów twojej przestrzeni znacznie przybliży naszą listę do twoich podstawowych opcji.

Gotowanie na wiek
Kuchenki indukcyjne stały się popularniejszą opcją w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci, jednak patenty na ich technologię sięgają przełomu XX wieku. Patenty te nie zostały zrealizowane przez producentów aż do połowy lat 50. XX wieku, kiedy Frigidaire , oddział General Motors, wziął udział w trasie po Ameryce Północnej, która miała pokazać różnorodne produkty, które GM planował wprowadzić na rynek. Pomimo zainteresowania projektowaniem GM, produkt nigdy nie miał szansy spotkać się z konsumentami w ich domach.

We wczesnych latach 70-tych Westinghouse Electric Corporation rozpoczęła produkcję na pojedynczym, samodzielnym palniku indukcyjnym zwanym urządzeniem Cool Top Induction Unit. Bardzo szybko potem firma stworzyła Cool Top 2, który trafił na rynek w cenie 1500 $. W 1973 r. Było to około 8 100 USD. Nie jest to najdroższa opcja na rynku.

Na początku lat 2000, Sears zaoferował konsumentom zasięg indukcyjny w znacznie korzystniejszej cenie, która obejmowała również tradycyjny, samoczyszczący piekarnik konwekcyjny. Panasonic nieco później zastosował tę technologię, wprowadzając system, w którym zastosowano oscylację o wyższej częstotliwości i inną konstrukcję cewki. Nowy styl pozwolił, aby blat indukcyjny pracował z wcześniej niezgodnymi naczyniami, dając konsumentom jeszcze więcej możliwości wśród kuchenek indukcyjnych.